10 хвилин тому! Розгром росії – активи в Україну! Заява від США – рішення схвалено. Справедлива розплата, відбудують все!

Uncategorized

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект HR 6930, який передбачає конфіскацію активів російських підсанкційних юридичних та фізичних осіб, – повідомив Керівник Офісу Президента України Аднрій Єрмак.

Закон дозволяє арештовувати активи російських олігархів та пов’язаних з урядом рф осіб з метою підтримки та відбудови України після війни.

“Він рамковий, не встановлює механізм, але чітко закладає політичну волю Конгресу та є першим і дуже важливими кроком в напрямку майбутньої конфіскації російських активів на користь України. Рухаємося до розгрому росії”, – зазначив Єрмак у телеграмі.

“За” законопроект HR 6930 були 417 конгресменів.

«Двопартійна більшість в Палаті представників США сьогодні проголосувала за ухвалення Закону про арешт активів з метою відбудови України», – зазначається в повідомленні на сайті співавторки законопроєкту конгресвумен Ебігейл Спанбергер.

Кошти, які були або будуть конфісковані у іноземних осіб, на які накладено американські санкції, мають спрямовуватися на відбудову України та надання гуманітарної допомоги її населенню, а також інших видів допомоги, включно з військовою допомогою.

NYT пише, що цей законопроект не має обов’язкової сили, але його ухвалення відобразило бажання обох партій на Капітолійському пагорбі, щоб президент обійняв агресивнішу позицію.

Це сталося наступного дня після того, як генеральний прокурор Меррік Гарланд заявив у Сенаті, що адміністрація звернеться до Конгресу з проханням про розширення повноважень щодо конфіскації та ліквідації російської власності.

Сенатор Чак Шумер, демократ від Нью-Йорка та лідер більшості, консультується з адміністрацією Джо Байдена з цього питання і хотів би включити положення, що дає президенту право розпродувати захоплені російські активи, до закону про надсилання додаткової допомоги Україні. Зазначається, що цей крок практично безпрецедентний і призведе до значного розширення президентських повноважень щодо санкцій.

Для набуття чинності законопроект має бути ухвалений Сенатом та підписаний Байденом.

Також ЄС допоможе відбудувати Україну.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтримала пропозицію Володимира Зеленського залучити міста і регіони ЄС до відновлення України.

«Ми допоможемо вам відбудувати вашу країну і будемо разом із вами йти вашим європейським шляхом», –пообіцяла вона.

Як відомо, Україна націоналізовує російські активи. Дозвіл на це дала Верховна рада. 3 березня народні депутати ухвалили закон, яким передбачено примусове вилучення майна, власниками якого є Російська Федерація та її резиденти «на користь держави Україна».

Як йдеться у тексті закону, він «визначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності об’єктів права власності (включаючи випадки, за яких це настійно вимагається військовою необхідністю) Російської Федерації, як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її резидентів».

Згідно із законом, конфісковувати планують рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права, інше майно (активи), що знаходяться (зареєстровані) на території України.

Хто саме потрапить у такий список для подальшої конфіскації визначатиме Кабінет міністрів. Фінальне рішення ухвалює Рада національної безпеки та оборони і вводить в дію своїм указом президент.

Фінальній проголосованій парламентом редакції закону «було запропоновано розширити сферу застосування і термін «резидент», щоб дати можливість уряду на свій розсуд визначати ступінь належності того чи іншого суб’єкту РФ до вказаного активу». Народний депутат додав, що це лише перший крок, і не остання редакція закону, – пояснив голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у коментарі Радіо Свобода.

«Так само як із санкціями, які посилюються, наступна хвиля стосуватиметься фізичних осіб – громадян РФ, про що буде прямо вказано в законі» – зазначив Наталуха.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

five × 3 =

Translate »