Лікарі назвали найбільш небезпечну для здоров’я дієту

Здоров'я

Фахівці назвали популярну дієту, яка сприяє появі дефіциту мікроелементів і вітамінів в нашому організмі.

Однією з найпопулярніших систем харчування серед знаменитостей у 2019 році є флексітаріанська дієта. Флексітаріанство ще називають “гнучким вегетаріанством”, оскільки 1-2 рази на тиждень прибічникам цієї дієти можна їсти м’ясо. Основу раціону складають овочі, фрукти і крупи. Також іноді дозволяється вживати рибу, молоко, яйця.

Здавалося б, меню різноманітне, але, за словами багатьох дієтологів, небезпечне.

“Чергування рослинної і зрідка м’ясної їжі завдає великої шкоди вашому організму. Основа здорового харчування полягає в тому, що воно щодня повинно бути збалансованим. Тобто включати всі мікронутрієнти: білки, жири і вуглеводи. Відсутність чіткого балансу і регулярності вживання продуктів (день веган, день м’ясоїд), занадто великі контрасти між різними прийомами їжі і днями – теж стрес для організму. Якщо бути веганом тиждень, а потім з’їсти стейк 400 г, організм може не впоратися з навантаженням і почнуться проблеми зі шкірою, вагою, нервовою системою, нирками, печінкою”,- розповідає лікар Ганна Макарова.

“М’ясо необхідно споживати кожного дня, просто підходити до процесу раціонально. Вибирати нежирні сорти м’яса, риби, птиці, щоб отримати з них максимальну кількість амінокислот. На добу нашому організму потрібно 20 амінокислот, вісім-дев’ять з них вважаються незамінними і містяться тільки в тваринній їжі, тому наше завдання – набрати білок протягом дня, а не виключити його”, – підкреслює спеціаліст.

“Білок – це один з основних будівельних матеріалів в нашому організмі, і якщо його буде не вистачати, то збої в роботі організму рано чи пізно неминучі. Наприклад, є ризик отримати дефіцит заліза, як результат – низький гемоглобін, а значить, нестачу кисню в тканинах. А також дефіцит цинку, який впливає на роботу імунної системи і щитовидної залози. І однозначно при такому харчуванні неминучий дефіцит вітаміну В12. Цей вітамін у великих кількостях міститься тільки в продуктах тваринного походження, особливо в червоному і білому м’ясі. Його дефіцит пов’язаний з анемією і проблемами неврологічного характеру », – зазначає Ганна Макарова.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар