Медики розповіли, кому протипоказано пити чай

Здоров'я

Багатий біологічно активними речовинами та антиоксидантами чай може принести не лише користь вашому організму, але і шкоду, повідомляють медики.

Відомий дієтолог Марина Макіша попередила про небезпеку чаю. Спеціаліст зазначила, що цей тонізуючий напій містить велику кількість поліфенолів, танінів, мінеральних солей, кофеїну та інших біологічно активних органічних сполук. Залежно від генетичних особливостей людини чай може приносити як користь, так і шкоду.

Лікар порадила значно обмежити вживання цього напою людям, у яких спостерігаються виразка шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення, а також при підвищеній кислотності шлунка, оскільки міцний чай може викликати подразнення шлунково-кишкового тракту і печію. Цей тонізуючий напій також може негативно впливати на серце, особливо при гіпертонії та атеросклерозі.

Людям, які часто страждають від безсоння теж варто обмежити споживання чорного чаю. Справа в тому, що напій містить таніни, які посилюють мозкову діяльність і активізують кровообіг.

Від зеленого чаю слід відмовитися або скоротити його споживання тим, у кого лікарі виявили ниркову недостатність. Спеціалісти попереджають, що через високу концентрацію оксалатів у цьому напої у людини можуть утворитися камені в нирках.

Трав’яні чаї також слід пити обережно. Міцний напій може бути небезпечний для алергіків, а також для людей, які страждають від захворювань серцево-судинної системи.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар