Медики назвали найкорисніший ранковий напій

Здоров'я

Європейські вчені встановили, що кава вранці справді є корисною для організму: ароматний напій не тільки допомагає підбадьоритися, але і зупиняє старіння мозку і захищає від раку і цирозу печінки.

Експеримент проводився на гризунах і показав, що кофеїн блокує рецептор А2А, який провокує старіння мозку, викликаючи, наприклад, проблеми з пам’яттю і зростання гормонів стресу.

Крім того, натуральна кава оздоровлює печінку і жовчний міхур.

“Щоденне вживання кави є дуже корисним для печінки і жовчного міхура. Напій захищає від раку і цирозу печінки”, – розповіли фахівці.

Дослідження європейських вчених, що тривало 16 років, довело, що три чашки кави в день знижують ризик смерті, особливо від хвороб кровообігу і травлення.

Експерти зазначають, що краще пити каву без добавок – вершків і цукру, оскільки лише в цьому випадку напій принесе користь і буде краще контролювати рівень глюкози в крові.

У той же час лікарі попереджають про небезпеку ранкової чашки кави, випитої замість повноцінного сніданку. За словами медиків “гола кава” на сніданок може негативно позначитися на стані шлунково-кишкового тракту, а для гіпертоніків вживання напою загрожує розвитком інфаркту або інсульту. Тому цей ароматний напій не повинен ставати єдиним пунктом ранкового меню.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар