Як зберегти здоров’я очей: топ-6 продуктів, які допоможуть покращити зір

Здоров'я

Якщо ви довго працюєте за комп’ютером, очі червоніють і сохнуть, у вашому меню завжди повинні бути наступні продукти.

Запорука краси і здоров’я очей – вітаміни і мікроелементи, які можна знайти не тільки в таблетках але і в корисних та доступних продуктах. Ось 6 з них.

1.Риба

Медики радять нам включати до свого раціону рибу та морепродукти хоча б два рази на тиждень. Ці продукти містять корисні омега-3 жирні кислоти, які необхідні для здоров’я очей і не тільки. Дефіцит цих кислот може призвести до синдрому сухого ока.

2.Зелень

Для профілактики катаракти, кон’юнктивітів та захворювань зорового нерва використовують, наприклад, сік петрушки. Листова зелень, звичайна капуста, броколі і ріпа так само містять велику кількість лютеїну і зеаксантину. Ці речовини – ключ до здорового центру сітківки. Саме ця область відповідає за безпомилкове сприйняття кольорів. Зелень – відмінне джерело антиоксидантів, тому намагайтеся додавати її до кожного прийому їжі.

3.Яйця

Яєчні жовтки містять вітамін А, який захищає очну роговицю, запобігає запаленню очей, а також нейтралізує вільні радикали. До речі при його дефіциті може розвинутися куряча сліпота. Яйця також багаті цинком, який сприяє здоров’ю сітківки і покращує обмін речовин в очних тканинах.

4.Мигдаль

Ще один важливий антиоксидант, який допомагає зберігати клітини здоровими і навіть запобігає розвитку катаракти і дегенерації сітківки – це вітамін Е. Знайти його можна в мигдалі. Тому не відмовляй собі в невеликій жмені мигдалю і тоді заповниш близько половини рекомендованої добової норми вітаміну Е.

5.Шипшина

Вітамін С допомагає зміцнювати сполучну тканину і перешкоджає підвищенню внутрішньоочного тиску. Найбагатший продукт за змістом цього вітаміну – це шипшина.

6.Овочі та фрукти помаранчевого кольору

Звичайно, морква і гарбуз не чарівники і не допоможуть повністю відновити зір. Але вони можуть покращити загальний стан здоров’я очей. Все завдяки тому, що в них містяться лютеїн і бета-каротин, які так само, як і інші вітаміни, сприятливо впливають на здоров’я очей. Людям, з поганим зором варто зробити акцент на продукти двох кольорів: помаранчеві, багаті каротином і яскраво зелені, що містять лютеїн і зеаксатін.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар