Дієтологи розповіли, які продукти не можна їсти перед сном

Здоров'я

Недостатня кількість сну може стати причиною переїдання і ожиріння, підвищити ризик розвитку діабету, серцево-судинних та інших хронічних захворювань. Щоб забезпечити собі здоровий сон, важливо правильно харчуватися.

За словами медиків, перед сном краще не вживати каву, міцний чай, алкоголь, не їсти гостру їжу, а також відмовитися від хрестоцвітих овочів – броколі і цвітної капусти. Дієтологи пояснюють, що поряд з великою кількістю вітамінів вони містять безліч волокон, які протягом тривалого часу перетравлюються організмом. Схожий ефект має червоне м’ясо, багате протеїнами.

Залишити для денного прийому їжі слід сири і ковбаси, які містять тирамін – амінокислоту, яка підвищує уважність і тривожність. Також не варто їсти ввечері шоколад.

“Кава – не єдине джерело кофеїну. Всього три квадратика стандартної плитки шоколаду містять близько 23 міліграм кофеїну – це приблизно чверть чашечки вашого американо”, – уточняють медики.

Нарешті, варто відмовитися від вживання великих обсягів води, оскільки це неодмінно призведе до нічних походів в ванну кімнату, які будуть переривати сон. При цьому, зазначають лікарі, важливо пити достатню кількість води протягом дня.

Дієтологи стверджують, що найкращий варіант вечері – це кефір із зеленню або невеликою кількістю фруктів або овочів (не більше 200 г). На ніч добре з’їсти ківі, що містить антиоксиданти, каротин і вітаміни C і E, що сприяють швидкому засипанню. Також підійдуть банани, що містять магній і калій, які розслаблюють м’язи і викликають сонливість.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар