Чим небезпечна нестача вітаміну D: відповідь медиків

Здоров'я

Через нестачу вітаміну D люди частіше піддаються простудним захворюванням, а також підвищується ризик розвитку діабету першого типу. Про це розповіла лікар-дієтолог Олена Соломатіна.

Вітамін D виробляється під впливом сонця. Він покращує всі пізнавальні функції, пам’ять, концентрацію, увагу, дає сили на тренування і прискорює відновлення після фізичних навантажень.

Медики стверджують, що ризики розвитку діабету першого типу в 8,5 рази вище саме у дітей з дефіцитом вітаміну D. Крім того, ті, у кого в організмі не вистачає вітаміну D, частіше хворіють на простудні захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дієтолог назвала топ-3 продукти, які відновлюють здоров’я печінки

“Щоб заповнити нестачу цього вітаміну, я б радила приймати риб’ячий жир. Наприклад, в капсулах. Справа в тому, що риб’ячий жир – найкраще джерело вітаміну D. А також омега-жирів, які беруть найактивнішу участь в роботі головного мозку”, – розповідає дієтолог Олена Соломатіна.

Для поповнення запасів вітаміну D в організмі лікар радить споживати більше молока, яєць та риби.

“Взагалі необхідно зрозуміти, що всі необхідні для організму продукти краще отримувати не з синтетичних лікарських препаратів, а з натуральних, створених природою продуктів на зразок того ж риб’ячого жиру”, – говорить експерт.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар