Лікарі розповіли, які продукти категорично не можна вживати перед сном

Здоров'я

Експерти оголосили список продуктів, вживання яких у вечірню пору може негативно вплинути на якість сну

Відомий німецький дієтолог Хайдрун Шуберт розповіла, яких продуктів особливо необхідно уникати за кілька годин до сну.

Багатьом відомо, що перед сном не можна пити каву, оскільки цей напій містить стимулюючі речовини, але навіть натуральні та здорові продукти можуть стати причиною безсоння. “Навіть овочі можуть перешкодити нам заснути. Травний тракт повинен особливо ретельно перетравлювати сиру їжу і салат. В цей час він працює на повній швидкості і завадить відпочити в фазі глибокого сну”, – зазначила Шуберт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-3 помилки, що заважають вам позбутися жиру на животі

У список того, що не варто їсти перед сном, потрапили перець чилі і імбир. Так, в стручковому перці чилі міститься капсаїцин, який відповідає за його гостроту. “Гострота збуджує обмін речовин. Вона підвищує температуру тіла і додає бадьорості. Це відноситься і до імбиру”, – розповіла лікарка.

Вирушаючи в ліжко, не слід зловживати також чорним і зеленим чаєм, в якому міститься чимало кофеїну.

Також Шуберт порекомендувала не їсти перед сном шоколад та інші продукти, які містять багато цукру, оскільки це може призвести до підвищення кров’яного тиску, що може стати причиною занепокоєння і проблем із засипанням.

Експерт порадила взагалі відмовитися від вечері за кілька годин до сну. “Спробуйте скасувати вечерю. Наприклад, не приймайте їжу після 18 або 20 годин. Таким чином організм вчасно завершить процес метаболізму і йому не потрібно буде працювати під час сну”, – підсумувала дієтолог.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар