Лікар-імунолог пояснив, чому часто мити руки шкідливо

Здоров'я

Занадто часте миття рук загрожує своїми наслідками, які несуть певні небезпеки для організму, вважають медики.

Руки необхідно мити з милом, при цьому не має значення – твердим або рідким, проте занадто часто використовувати його в будь-якому випадку не варто. Про це розповів лікар-імунолог Олексій Безсмертний.

За словами експерта, гігієна рук хороша в міру. Мити руки завжди необхідно перед їжею, а в період сезонного поширення вірусів періодично робити це для профілактики. Як зазначає лікар, цей захід не забезпечить стовідсотковий захист від хвороб, але підвищить шанси уникнути багатьох неприємних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правильне харчування в період Великого посту: поради від дієтологів

“Занадто часте (більше 6-8 разів на день) використання миючих засобів пересушує вашу шкіру і змиває з неї захисний шар корисних бактерій, які захищають від інфекцій. Плюс до цього – часте миття рук пошкоджує шкіру, оскільки мила і гелі володіють шкідливою дією”, – розповів Безсмертний.

Лікар додав, що популярні антисептики не гарантують захисту від бактерій. За словами медика, просте протирання рук розчинами не сприяє знезараженню. Більш того, найбільш ефективним методом є миття рук звичайної проточною водою. Достатньо регулярно промивати руки під проточною водою, оскільки антисептики і вологі серветки не змивають бруд з рук, а лише розмазують його.

Фото: Legion Media

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар