5 головних правил, яких слід дотримуватися, щоб перемогти коронавірусну інфекцію

Здоров'я

Прості дії, які допоможуть швидко одужати

Як відомо, у 80% людей коронавірусна інфекція протікає, як звичайна застуда. При легкій формі захворювання людина лікується вдома. Ось 5 головних правил, яких необхідно дотримуватися, щоб прискорити процес одужання.

1. Ізолюйтеся від інших

Навіть якщо хвороба протікає в легкій формі, і ви відчуваєте в собі сили займатися звичайними справами, необхідно ізолюватися. Ваші родичі та друзі можуть бути більш вразливими і для них захворювання може мати більш тяжкі наслідки. Не виходьте з будинку протягом 14 днів (такий інкубаційний період захворювання). Якщо є можливість залишатися в окремій кімнаті, краще зробити саме так. В крайньому випадку важливо не підходити до інших ближче, ніж на 2 метри.

2. Пийте більше рідини

Рідина є необхідною для швидкого позбавлення від токсинів. Пийте те, що хочеться найбільше – підійдуть вода, соки, морси, чай. При хворому горлі частіше пийте теплі напої, щоб знизити дискомфорт. Що стосується їжі, намагайтеся вживати ті страви, які легко перетравлюються. Організм ослаблений, і йому важливо витрачати енергію на одужання. Під час хвороби ідеальні легкі супи і фруктово-овочеві коктейлі, які забезпечать ваш організм необхідними вітамінами і мінералами.

3. Знижуйте симптоми медичними препаратами

Ліків саме від коронавірусної інфекції, як відомо, поки не існує. Однак існують препарати, які зменшать неприємні симптоми. Найчастішими симптомами коронавірусу є підвищення температури, слабкість, сухий кашель, біль в тілі, хворе горло, задишка. Температуру і слабкість можна знижувати парацетамолом. Рекомендована доза: 2 таблетки по 500 мг кожні 4-6 годин, головне – не більше 8 штук за добу. Біль в горлі і кашель допоможуть знизити льодяники та сиропи.

4. Відпочивайте

Прислухайтеся до свого організму і дайте йому відпочити. Якщо хочеться увесь день спати, дозвольте собі таку слабкість. Просіть допомоги в інших, розподіляйте роботу по дому – щоб відновитися, організм не повинен перенапружуватися хоча б деякий час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лайфхаки від Сергія Притули: чим зайняти дітей на карантині

5. Зберігайте позитивний настрій

Погане самопочуття легко може вплинути на ваше психічне здоров’я. Особливо, коли є телевізор, і інтернет, які наповнені негативними і тривожними новинами. Постарайтеся уникати великої кількості інформації. На психічному стані позначається також і тривала ізоляція. Важливо відволікати себе – більше читати, дивитися цікаві фільми. До того ж, спілкування з друзями по інтернету і телефону ніхто не скасовує.

Фото: Depositphotos

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар