Як уникнути масового зараження коронавірусом: лікарі назвали три умови

Здоров'я

Коронавірус COVID-19 можна успішно стримувати, як показала практика деяких країн

Коронавірус можна зупинити, якщо дотримуватися трьох головних умов карантину. До такого висновку прийшли вчені з Японії – країни, куди COVID-19 потрапив одним з перших після Китаю. Але масового зараження там вдалося уникнути (1,5 тисячі хворих на 28 березня).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як користуватися антисептиком, щоб не нашкодити шкірі: поради дерматолога

Японські вчені з університету Хоккайдо опублікували результати досліджень, в яких сказано, за яких умов люди найчастіше заражаються коронавірусом.

Після аналізу 110 випадків дослідники виявили, в яких місцях утворюються кластери (масові зараження). Це такі місця великого скупчення людей, як спортзал, ресторан, лікарня. Тобто ті місця, де багато людей, але низька циркуляція повітря.

Якщо в таке місце потрапляє інфікована людина, то ймовірність, що вона заразить оточуючих, зростає до 18,7 разів.

Три умови, яких потрібно уникати, щоб не захворіти COVID-19: закритий простір з поганою вентиляцією; скупчення людей в одному місці; розмови в тісній близькості (менше, ніж на витягнуту руку).

Якщо в країні будуть дотримуватися всі ці три умови, то ймовірність виникнення кластера (масового зараження) знизиться у декілька разів.

“Це не означає, що зараження не відбудеться без задоволення цих умов. Зараження може виникати, але воно не масове”, – сказано в статті вчених.

При цьому в Японії продовжує працювати транспорт і заклади харчування. Але японці поводяться дуже дисципліновано і дотримуються правил дистанції.

Фото: Legion-Media

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар