“Вірус не передається диханням”: імунолог розповів, як зупинити епідемію COVID-2019

Здоров'я

Японський імунолог розповів, що може врятувати людство від COVID-2019

Коронавірус в Україні інфікував вже понад 500 осіб і кількість хворих продовжує зростати. Уберегтися від зараження під час пандемії допоможуть тільки суворі дотримання карантинних заходів, рекомендацій медиків та дотримання правил гігієни.

Доктор медицини, імунолог з японського Університету Кіото Такаюкі Міядзава опублікував свої рекомендації про те, як знизити ризик підхопити коронавірус. Працівник посольства Японії в Україні Такаші Хірано перевів поради доктора медицини, і опублікував текст на своїй сторінці в Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вагітна Віра Кекелія розповіла, з якими проблемами зіштовхнулася через коронавірус

Міядзава зазначає, що COVID-2019 не є невідомим вірусом, він всього лише версія вже відомого SARS-CoV-1. Ці віруси дуже схожі між собою і заходи протидії проти них досить схожі.

“Зараз важливо зупинити поширення. Багато людей не помічають, що вони вже хворі через відсутність симптомів. Це небезпечно, адже вони несвідомо передають вірус. А інші можуть померти від подібної передачі. Потрібно змінити сприйняття. “Я вже можу бути інфікованим”, “Ніколи не можна передавати вірус”. Треба думати так, в першу чергу. Потрібно сконцентруватися на тому, як не передати вірус іншим, а не на тому, щоб не заразитися”, – цитує вченого Хірано.

Імунолог зазначає, що вірус не передається через звичайне дихання, але передається кашлем або слиною. Якщо хворі носять маски, то вони заважають вірусу поширюватися. Він додає, що дихати потрібно носом, а не ротом. Якщо потрібно дихати ротом – то не глибоко.

“Якщо вірус помножиться в глибині твоїх легень, то вже кінець. Найчастіше вірус передається руками. Коли виходиш із дому, не потрібно торкатися очей, носа, губ і рота. Якщо доведеться доторкнутися, то помий руки спочатку. Якщо немає умивальника, то мити руки антисептиком, або терти мокрими серветками. Якщо кількість вірусу стає 1/100, то його передача малоймовірна”, – стверджує лікар.

Фото: Колаж РБК-Україна

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар