Лікарі описали симптоми COVID-19 по днях: коли потрібно терміново в лікарню

Здоров'я

Коронавірус часто проявляється симптомами, типовими лише для COVID-19

Коронавірус COVID-19 вже виявили у понад 1 мільйона людей у всьому світі, 55 тисяч з них – померли. Медики докладно розповіли, як симптоми зараження вірусом SARS-CoV-2 проявляються по днях і в яких випадках потрібна госпіталізація.

Нагадаємо, що в Україні на 3 квітня коронавірус підтвердили вже у 942 осіб. Лідирує Київ – 180 інфікованих, Чернівецька (171) і Тернопільська (114) області.

Про симптоми COVID-19 розповів Роман Гольдман, директор Першого медичного центру Ізраїлю – країни, яка є лідером по боротьбі з коронавірусом у світі.

Найчастішими першими симптомами коронавіруса є: біль у горлі; іноді нежить; легкий кашель; невелике нездужання; невисока субфебрильна температура 37,2-37,5.

Багато людей відзначають, що у них зникає відчуття смаку і запаху, пропадає апетит. У 20% випадків буває пронос.

Причому у більшості людей після таких симптомів вірус проходить через кілька днів. І на КТ знімку легень вони будуть чистими.

При ускладненні хвороби через 6-7 днів можуть виникнути інші симптоми: підвищується температура до 38,5-39 градусів; утруднюєтся дихання; з’являються ознаки задухи.

Найчастіше такі ускладнення виникають у людей з хронічними хворобами або похилого віку. При огляді таких пацієнтів у них спостерігається ціаноз і зниження кисню в крові. В такому стані потрібна негайна госпіталізація. Багатьом з таких важких пацієнтів стане гірше, і їм знадобиться штучна вентиляція легенів. Розвивається вірусна пневмонія, що видно на знімку легенів.

Фото: колаж РБК-Україна

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар