Мило чи антисептики для рук: що ефективніше вбиває віруси

Здоров'я

Руки – частина тіла, на яку дуже швидко потрапляють віруси. Розповідаємо, що позбавляє від них ефективніше.

Коли мова йде про запобігання поширенню хвороботворних мікробів (а зараз це коронавірус), особливу увагу важливо приділяти чистоті рук. Бактерії потрапляють на них у великій кількості, а звідти переходять на слизові оболонки очей, носа, рота, так як ми дуже часто торкаємося руками обличчя.

Одне з головних правил профілактики вірусу – миття рук з милом. Якщо його немає, фахівці рекомендують користуватися антисептиком. Розберемося, яка з цих рекомендацій працює краще і вбиває більше мікробів.

Плюси і мінуси антисептика

Плюси

Дезінфікуючий засіб – чудовий варіант, коли немає можливості помити руки. Наприклад, якщо ви десь в дорозі. Це його головний плюс. До того ж, використання антисептика дійсно допомагає знизити ймовірність передачі вірусу.

Недоліки

Антисептик здатний вбити дуже багато бактерій, однак не всесильний. Деякі мікроби йому не під силу.

Іноді дезінфікуючий засіб залишає осад, що не дуже приємно на шкірі, і може зробити руки слизькими.

Також регулярне використання спиртового антисептика (а для ефективності в його складі має бути не менше 60% спирту) сильно сушить шкіру.

Деякі дезінфікуючі продукти набагато дорожче звичайного мила. Але робити їх самій вдома не потрібно. Це може бути дуже шкідливо. Засіб має бути якісним і перевіреним.

Чому просте мило ефективніше

Дезінфікуючий засіб – хороша альтернатива милу, але не його повноцінна заміна. Антисептик може вбити частину мікробів, але не видаляє з рук весь бруд так, як це зробить мило.

До речі, для боротьби з вірусами досить звичайного мила, не потрібно купувати антибактеріальне. Воно зовсім не є більш ефективним. До того ж, змиває з рук не тільки шкідливі бактерії, але і корисні, роблячи шкіру більш вразливою.

Найважливіше – як використовувати

Незалежно від того, чим ви користуєтесь, щоб позбутися мікробів, головне те, як ви це робите.

Мити руки з милом необхідно не менше 20 секунд (деякі лікарі навіть наполягають на 40 секундах). Ретельно промийте долоні і простір між пальцями.

Антисептик необхідно рясно нанести на руки, потім розтирати між долонями до тих пір, поки засіб не вбереться повністю, і руки не висохнуть. Так само, як і у випадку з милом, не забудьте пройтися між пальцями. В середньому процес повинен зайняти не менше 20 секунд.

Головне – використовувати і мило, і антисептик регулярно. Тільки це сприяє кращій профілактиці.

Фото: Getty Images

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар