Як не принести коронавірус із магазину: поради лікаря

Здоров'я

Чи достатньо вимити фрукти та овочі водою

На щастя, багато українців стали дотримуватися всіх правил профілактики коронавірусної інфекції. Всі вже звикли часто мити руки, користуватися антисептиками, носити маски. Але у багатьох виникають запитання: чи потрібно дезінфікувати паковання, як правильно мити овочі та фрукти, чи потрібно швидко прати одяг, в якому ви ходили на вулицю?

“Якщо продукти в пакеті, то їх потрібно розпакувати і знову помити руки. Якщо ж це овочі або фрукти, то потрібно промити їх під гарячою водою секунд 15 і знову помити руки. Досить промити продукти водою. Якщо дуже боїтеся, то можете виділити в холодильнику окрему полицю для продуктів, які придбали сьогодні. І користуйтеся ними завтра або післязавтра”, – коментує Ярослав Першегуба, лікар загальної гігієни, старший викладач кафедри громадського здоров’я Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарі назвали головний симптом COVID-19: виникає у 90% випадків

А ось щодо одягу, не доведено, що вірус може осідати на ньому. Є люди, які усього бояться, – таким для їхнього власного спокою лікар радить виділити окреме місце для того, щоб вішати верхній одяг. І за добу його можна надягати знову. Ви ж не в лікарні, де є висока ймовірність попадання слизу або “заражених” крапельок. Щодо взуття, то в багатьох установах зараз обробляють килимки – або білилами або хлорним вапном, щоб протирати підошви.

“Я бачив, що деякі магазини обмотують ручку двері марлею і поливають якимось антисептиком. Цього не треба робити! Тим більше торкатися такого “пристрою” руками. Адже у вологому середовищі вірус, навпаки, буде жити довше. Двері бажано відкривати ліктем руки. За ручку краще не братися”, – підсумував лікар.

Фото: freepik.com

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар