Не врятують від вірусу: лікарі пояснили, чому не варто налягати на часник і лимони

Здоров'я

Такі продукти, як лимон і часник зміцнюють імунітет, однак суттєвої ролі в профілактиці коронавірусу не грають

Регулярне вживання лимонів і часнику сприятливо позначається на стані природного імунітету організму, проте налягати на них для профілактики коронавірусної інфекції не варто, стверджує імунолог-алерголог Надія Логіна.

За словами медика, ці корисні продукти доцільно вводити в дієту лише в помірній кількості. “Фанатичне” поїдання часнику і лимонів – просто нераціонально, а також може призвести до проблем зі шлунково-кишковим трактом.

“Що стосується безпосереднього впливу на конкретні імунні структури, ці дослідження не проводилися. За винятком того, що фітонциди – ще в 30-ті роки проводилися дослідження – при інгаляційному впливі або вживанні всередину можуть підвищувати захисні реакції слизових оболонок і володіти певною бактерицидною дією. В основному, це саме бактерицидна дія, а не підвищення імунітету”, – сказала Надія Логіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарі назвали спосіб, як уникнути ускладнень при коронавірусній інфекції

Експерт нагадала, як деякий час тому рекомендували приймати “ударні дози” аскорбінової кислоти під час епідемій грипу. Ефективність цього препарату в кінцевому рахунку так і не була доведена: дослідження показали, що тяжкість перебігу захворювань у тих, хто його приймав, ніяк не відрізнялася від показників тих, хто не використовував його в якості профілактики.

“Говорити про ефективність часнику і лимонів в зміцненні імунітету поки не доводиться. Однак відсутність деяких мікроелементів і вітамінів може несприятливо впливати на реакції організму, в тому числі і на імунологічну реактивність за рахунок порушення обмінних процесів. Тому один з факторів, які ми рекомендуємо для зміцнення природного, вродженого імунітету і адаптивного імунітету, – це раціональне харчування », – сказала Надія Логіна.

Лікарі також радять не забувати, що крім вітамінів і мікроелементів організм повинен в достатній кількості отримувати білки і жири. Ці складові необхідні для нормального функціонування всіх обмінних систем, в тому числі – імунної.

“Потрібно обов’язково в достатній кількості вживати не тільки вітаміни і мікроелементи, а й білки, і жири. Причому не тільки рослинні, а й тваринні. Тоді це буде раціональним харчуванням, яке підтримує природні захисні реакції організму”, – резюмувала Логіна.

Фото: Shutterstock

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар