Лікарі з Німеччини розповіли, хто може мати імунітет до COVID-19

Здоров'я

Пацієнти, які раніше перехворіли іншими відомими науці коронавірусами, можуть мати імунітет до COVID-19, заявив провідний вірусолог берлінської клініки Charite Крістіан Дростен.

Експерт зазначає, що було проведено дослідження T-клітин на їх реактивність до нового коронавірусу SARS-CoV-2 у пацієнтів, які перенесли інфекцію, і тих, хто не був інфікований.

“Дивним чином, хоча багатьох, хто цим займається, це і не здивувало, було встановлено, що у 34% цих пацієнтів були реактивні Т-клітини, хоча у них ніколи не було контакту з SARS-CoV-2”, – говорить німецький вірусолог.

Фахівець зазначає, що дослідження підтверджують, що ряд коронавірусів, які викликають застуду, мають схожі ділянки з COVID-19 і можуть стимулювати Т-клітини, які до певного моменту протистоять як коронавірусу, що викликає простуду, так і безпосередньо SARS-CoV-2.

Дростен каже, що підсумки дослідження не дозволяють зробити узагальнення про те, що третина населення має імунітет проти нового коронавіруса. Але він зазначає, що у деяких людей зустрічаються практично непомітні випадки захворювання, що можна пояснити наявністю імунітету, який виник через захворювання іншими коронавірусами.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар