Лікують або руйнують: топ-5 несподіваних ускладнень від знеболююючих

Здоров'я

Як нам шкодять знеболюючі препарати і як цього уникнути?

Коли виникає біль в тій чи іншій ділянці тіла, перше, що робить більшість – тягнеться за знеболюючим ліками. За статистикою, безрецептурні препарати приймають 81% людей. Такі засоби дійсно можуть допомогти, знявши біль, але при цьому вони мають і побічні ефекти, особливо якщо використовуються неправильно. Ось деякі з несподіваних небезпек знеболюючих, які варто знати.

1. Небезпечні для дітей

Деякі анальгетики (особливо нестероїдні препарати) не можна приймати дітям і підліткам до 19 років. Вони можуть підвищити ризик розвитку синдрому Рейє – рідкісного, але дуже серйозного захворювання, яке може вплинути на мозок і печінку. Особливо небезпечний синдром для тих, хто нещодавно переніс вірусну інфекцію, таку як грип або вітрянка.

2. Можуть пошкодити шлунково-кишковий тракт

Деякі препарати здатні викликати виразки і шлункові кровотечі. Цей ризик вище серед людей, які старше 60 років, тих, хто приймає препарати для роздрідження крові або стероїди, а також хворий або коли-небудь хворів шлунково-кишковими захворюваннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не врятують від вірусу: лікарі пояснили, чому не варто налягати на часник і лимони

3. Впливають на нирки

Якщо у вас вже є патології нирок, знеболюючі можуть додатково блокувати приплив крові до них. Тривале застосування високих доз може нашкодити і здоровим ниркам. Визначити, чи добре у вас працюють нирки, допоможе тільки лікар за допомогою аналізів, наприклад, на креатинін в крові.

4. Можуть вплинути на серце

Деякі рецептурні препарати, що входять до групи так званих блокаторів ЦОГ-2, навіть були відкликані і заборонені до випуску через високий ризик серцевого нападу та інсульту. Дослідження виявили, що і інші, нерецептурні препарати можуть мати такий ризик. Також вони здатні підвищувати тиск і викликати серцеву недостатність. А високий тиск є основним чинником ризику розвитку серцевого нападу та інсульту.

5. Здатні пошкодити печінку

У деяких препаратах може міститися болезаспокійливий інгредієнт ацетамінофен. Його головний мінус – ризик пошкодження печінки. Максимальна рекомендована доза ацетамінофену становить 4000 мг в день. Пошкодження печінки відбувається не відразу, спочатку його можна не помітити, але воно здатне перерости в печінкову недостатність, що набагато небезпечніше. Краще уникати цього інгредієнта, особливо якщо проблеми з печінкою вже є. Також його можна приймати, якщо ти п’єш досить велика кількість алкоголю. Ацетамінофен може входити також до складу препаратів від застуди та грипу.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар