Вчені знайшли дивний зв’язок між запахами і набором ваги

Здоров'я

Експерти стверджують, що накопичення жиру в організмі пов’язано з запахами. Відповідне дослідження було опубліковано у виданні Nature Communications.

Вчені провели серію експериментів на круглих черв’яках Caenorhabditis elegans. Цей вид черв’яків володіє трьома парами нюхових нейронів.

В ході дослідження, фахівці з’ясували, як черв’яки реагують на різні запахи. З’ясувалося, що нейрони, активізуючись, призводять до витрачання жиру або до набору ваги. При цьому режим харчування ніяк не впливає на вагу. Цей механізм пов’язаний з нейропептидів FLP-1, який виробляється нервовими клітинами нюхової системи. Речовина впливає на активність процесів обміну речовин.

Дослідники стверджують, що нюхові і метаболічні функції безпосередньо пов’язані один з одним. Ці нові дані допоможуть медикам лікувати ожиріння у людей з розладами обміну речовин.

Аналогічне дослідження також було проведено на білках. Коли у гризунів видалили клітини, що відповідають за нюх, вони втратили інтерес до ласощів і перестали переїдати. Тварини навчилися їсти стільки, скільки необхідно для підтримки функцій організму.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар