Лікарі розповіли, чи допоможуть високі дози вітамінів не заразитися коронавірусом

Здоров'я

Експерти розповіли, які вітаміни приймати тим, хто хоче зміцнити свій імунітет або проходить терапію під час самоізоляції.

Так, доктор медичних наук Микола Жуков зазначив, що пацієнтам з онкологічними захворюваннями не рекомендується збільшувати дозу споживання вітамінів, тому що вони є лікарськими засобами, а у будь-яких подібних препаратів може бути побічний ефект.

“Одна справа, коли мова йде про полівітаміни, доза активної речовини в яких дорівнює звичайним щоденним потребам – це цілком безпечний підхід, що не несе ризиків передозування. І цього вистачає за умови, якщо у вас немає явного дефіциту того чи іншого вітаміну”, – розповів експерт.

Медик не радить самостійно призначати собі більш високі дози лікувальних вітамінів. Це стосується навіть тих випадків, коли у людини є яскраво виражений дефіцит. За словами експерта, організм використовує рівно стільки корисних речовин, скільки йому потрібно, не більше. Існує висока ймовірність нашкодити собі надмірним перенасиченням вітамінів.

“Той самий вітамін D3, якщо приймати його в високих дозах, може бути токсичним: може збільшитися кількість кальцію в крові, може виникнути ниркова недостатність, це можуть бути неприємні неврологічні прояви”, – говорить Жуков.

Також медик розповів про те, чи безпечно вживати вітаміни з природного джерела – овочів. У період пандемії коронавірусу існує певний ряд ризиків.

“Тут питання тільки в дотриманні заходів гігієни і в запобіжних заходах. Так, дійсно, все, що ви приносите додому ззовні, все, що “контактувало” з іншими людьми, може бути потенційно заражено вірусом. І тут потрібен просто здоровий глузд”, – вважає фахівець.

За наявними даними, небезпечна інфекція зберігається на різних поверхнях до трьох днів, тому куплені в магазині продукти необхідно піддавати термічній обробці.

Крім того, лікар радить відкласти їх на три дні в те місце, де ви не будете з ними контактувати.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар