Експерти назвали найнебезпечніший спосіб приготування їжі

Здоров'я

Через високий ризик пошкодження легенів і смерті від подальших хвороб органів дихання, приготування їжі на деревному вугіллі є одним з найнебезпечніших

Про це повідомляють вчені з Університету Айови і Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Фахівці представили свої висновки на щорічних зборах Радіологічного товариства Північної Америки, пише видання Science Daily.

Як стверджують вчені, вдихання шкідливих речовин, що утворюються при приготуванні їжі з використанням деревини та сухих чагарників, призводить до смерті близько чотирьох мільйонів осіб на рік.

Експерти вивчили вплив токсинів від спалювання біомаси за участю 23 осіб, які готували їжу в приміщенні на зрідженому нафтовому газі або деревині в Індії. Дослідники виміряли концентрацію забруднюючих речовин в будинках, а також оцінили функції роботи легенів учасників дослідження за допомогою таких методів, як спірометрія (оцінює обсяг вдихуваного повітря і швидкість дихання).

Виявилося, що ті, хто готував з деревної біомаси, піддавалися більш високим концентраціям забруднюючих речовин і бактеріальних ендотоксинів у порівнянні зі споживачами зрідженого нафтового газу. У них також спостерігався значно вищий рівень скупчення повітря в легенях, що свідчить про порушення газообміну.

Вчені рекомендують мінімізувати вплив диму на органи дихання. Тим, хто піддається продуктам горіння біомаси тривалий час, слід перевіряти функції легенів у лікарів, щоб вчасно помітити й усунути пошкодження.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар