Лікарі назвали 4 тривожних сигнали надлишку солі в організмі - MusicUkraine

Лікарі назвали 4 тривожних сигнали надлишку солі в організмі

Здоров'я

Сама по собі сіль (або хлорид натрію) не представляє ніякої небезпеки і є обов’язковим елементом для нормального функціонування організму. Але ось її надлишок може привести до безлічі неприємних наслідків: від здуття живота до сильних головних болів.

Найчастіше ми навіть не віддаємо собі звіт в тому, скільки солі щодня надходить в наш організм. Як правило, ми контролюємо кількість кухонної солі, яку безпосередньо додаємо в їжу, а про природний вміст натрію у всіх продуктах (включаючи овочі та фрукти) чомусь забуваємо.

За даними досліджень, надлишок натрію є майже у всіх: в середньому кожна людина вживає 3400 мг солі на добу, в той час як нормою вважається 2300 мг.

Розбираємося, які ознаки вказують на те, що вам необхідно скоротити кількість споживаної солі, і як це зробити.

1. Постійна спрага

Натрій – один з ключових елементів для підтримання водного балансу в організмі, тому сіль вживати просто необхідно. Але якщо не стежити за кількістю, зайвий натрій буде затримувати воду в організмі, а мозок буде без зупинки посилати сигнали, що вам потрібно попити. Якщо солі в організмі дуже багато, спрага може не припинятися взагалі.

2. Набряклість і здуття

Набряки виникають з тих же причин, що і спрага. Сіль “не відпускає” воду, що уповільнює процес кровообігу, обміну речовин і швидкість руху лімфи. Все це веде до виникнення набряків, від яких не так-то просто позбутися. Екстремально високий рівень солі провокує дискомфорт в кишечнику і здуття живота.

3. Головні болі

Відчуваєте сильні головні болі, здавалося б, без причини? Згадайте, що ви їли в останній прийом їжі. Надлишок солі може викликати розширення судин головного мозку і спровокувати біль.

4. Звична їжа стала прісною

Додатково до всіх перерахованих симптомів, надлишок натрію може вплинути на смакові рецептори. Вони стають менш сприйнятливими до солі, їжа здається прісною, а вам хочеться солити її все більше і більше.

Лікарі радять триматися подалі від “солоної шістки”. Відповідно до думки Американської асоціації дієтологів, “солона шістка” – це найнебезпечніші продукти, здатні спровокувати надлишок натрію в організмі. Туди входять хліб і булочки, ковбаси і в’ялене м’ясо, бургери (особливо з фастфуду), піца, консерви і напівфабрикати.

Фото: piqsels.com

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

nineteen − fifteen =