Ксенофонтов: "Гонорар" Руслани за виступ на Євробаченні не покриває навіть 1/5 витрат" - MusicUkraine

Ксенофонтов: “Гонорар” Руслани за виступ на Євробаченні не покриває навіть 1/5 витрат”

Музика

У системі ProZorro оприлюднені дані щодо вартості послуг продюсерів і менеджерів конкурсу Євробачення. 

На послуги найманих керівників конкурсу виділено 5,63 млн грн. Найбільшу суму отримає шоу-продюсер наглядової ради Європейської мовної спілки Стюарт Барлоу. З ним було укладено дві угоди. Одна напередодні Нового року на 1,35 млн грн за послуги, які він надавав в останні три дні 2016 року, а друга – за роботу з 9 по 14 травня на суму 2,4 млн грн. Гонорар креативного продюсера “Євробачення” Олега Боднарчука становитиме у 20 разів меншу суму – 124 тис. грн. Креативний супервайзер Сергій Проскурня заробить 373 тис. грн, публікує Олександр Ксенофонтов в себе на сторінці у Фейсбук.

Водночас відомо, що за свій виступ на Євробаченні переможниця 2016 року співачка Джамала отримає гонорар у розмірі 986 тисяч гривень. Переможниця Євробачення 2004, співачка Руслана отримає за свій виступ значно менше — 394 тисяч гривень. А виступ групи Onuka у фіналі Євробачення 2017 з національним академічним оркестром народних інструментів НАОНІ коштуватиме 45 тисяч гривень, повідомляє musicukraine.net

Чи всі послуги шоу-продюсерів, менеджерів, костюмерів оплачуватимуть із державного бюджету України чи частково ці витрати візьме на себе ще й власник конкурсу — Європейська мовна спілка (ЄМС)?
Наскільки мені відомо, Стюард Барлоу, як і інші працівники, залучені в проект, отримує гроші із загального бюджету «Євробачення», який у свою чергу складається з коштів держбюджету, КМДА, внеску ЕМС, з коштів від продажу квитків та спонсорських внесків. Бюджет цього року чималий, як для України, хоча звичайно і великим його назвати дуже важко в порівнянні з дійсно великими бюджетами Євробачення минулих років. І доля державного бюджету по відношенню до грошей ЄМС, КМДА, продажу квитків і спонсорських внесків знаходиться десь в межах половини загального бюджету. Журналісти, за правило беруть розповідати про бюджет Євробачення в Швеції минулого року, не розуміючи в принципі суті, як і з чого складається шоу. В Швеції щороку відбувається Melodifestivalen, який по масштабах співрозмірний із самим Євробаченням, то ж бюджет шведів не можна рівняти з бюджетом інших країн, які набагато менше готові технічно і інфраструктурно прийняти конкурс. Я вам просто приведу примітивний приклад, щоб це було зрозуміліше. Я продюсер і хочу провести шоу. Де я витрачу менше грошей на проведення шоу? В Швеції, де збудовані арени, зали, готова інфраструктура для проведення пресс-та інших заходів, де подібні шоу проводяться не менше 8-ми разів на рік на аудиторію до 30 тис глядачів? Чи в Україні, де нема арени, все треба збудувати з нуля, створити інфраструктуру, орендувати і завезти з-за кордону за тисячі кілометрів сотні тонн дорожезного обладнання і набрати авторизованого персоналу для його обслуговування? Якби ви були не журналістом, а продюсером, відповідь для вас була б очевидна, чому в «дорогій» Швеції в рази дешевше таке шоу і такий захід! 

Найдорожче коштують послуги шоу-продюсера наглядової ради Європейської мовної спілки Стюарта Барлоу. Чи замовлення його послуг є обов’язковою умовою ЄМС?
Його участь не була «обов’язковою» умовою ЄМС. Він був запрошений до роботи першою командою організаторів, і з подачі українських організаторів був затверджений на засіданнях наглядової ради «Євробачення» та розпочав роботу. Роботи він зробив досить багато. Вартість його послуг аж ніяк не є завищеною! З цих цифр, що ви назвали – 3,75 млн гр – це приблизно 130 000 євро Коли з цієї суми Стюарт сплатить вдома податки та поділить на 6 місяців, які працює в Україні(а він працює за фактом значно довше, ніж за паперами, реально з вересня минулого року!!!) – то не вийде навіть 20 000 євро на місяць. Це абсолютно адекватні гроші за його роботу. Вибір продюсера – це взаємний процес. Кандидатуру може пропонувати ЄМС або мовник–організатор. Стюарт Барлоу багато років працює на «Євробаченні», і його затвердження в цій ролі мене нічим не дивує.
А жонглювання тими “мільйонами” гривень збоку журналістів та популістів так само виглядає досить провокативно і дешево, тому що по суті, що таке мілліон грн? Це 34 500 євро. Сума за європейськими мірками абсолютно не «захмарна» і ажіотажу невикликаюча. По суті два професійних 85-тидюймових телевізори з високою роздільною здатністю. Ми ж з вами міряємо професійними мірками, а не побутовими.

Як загалом розцінюєте вартість послуг менеджерів (вона коливається від 180 до 20 тисяч гривень). Чи адекватна ця вартість? Чи зросла, порівняно з попередніми роками? Наскільки важливо у такій справі залучити фахових продюсерів?
Якщо ви відкриєте кожну угоду, то побачите, що зазначені суми – це, в основному, не щомісячний платіж, а сума за період – у когось це 1 місяць, а у когось – 4 місяці. «Євробачення» – це не постійна робота, це проект. І у нас не буде другого шансу щось «переробити». Тому до роботи над цим проектом залучені авторитетні і професійні люди з конкретних галузей, адже ціна за помилку може коштувати набагато більше. Щодо мене, я б за озвучені Вами кошти, не погодився працювати продюсером на Євробаченні, бо відповідальність і об’єм роботи значно перевищує фінансовий еквівалент. Це телевізійне шоу світового рівня, найбільше музичне шоу на планеті. І для нього я оцінюю вартість послуг менеджерів (від 180 тис до 20 тис), а за європейськими мірками від 6000 євро до 700 євро досить скромними. Кількість іноземців в команді конкурсу дуже велика, та і зрештою, чому наші спеціалісти, які надають послуги на рівні європейських, мають отримувати менше в цьому проекті, тільки тому, що вони українці? Ми робимо шоу світового масштабу, і хочемо, щоб воно коштувало, як день міста з обласного чи муніципального бюджету? Гонорари цьогорічного Євробачення нічим не відрізняються від гонорарів конкурсів попередніх. Це типові цифри.

Як розцінюєте гонорари за виступи Джамали, Руслани, гурту Onuka під час конкурсу? Чи їм, крім держави Україна, платитиме ще й Європейська мовна спілка?
«Гонорари» Джамали, Руслани і Онуки – це не «гонорари», це вартість постановки, режисури, сценографії, костюмів, світлопартитур, музичного матеріалу і контенту для екранів, це гроші для музикантів, хореографів, балетів, спецеефектів, арнажувальників, авторів, тощо. Це вартість шоу виконавиці на аудиторію чисельністю 200 000 000 глядачів. Воно не може бути дешевим.
Я не знаю, які суми залишаться Джамалі і Онуці після покриття всіх витрат на шоу. 
Щодо Руслани, можу вам сказати, що наші витрати на шоу і відео, яке готує Руслана до виступу в інтервалакті Євробачення більше ніж в 5 разів перевищує ту суму, яка буде нам компенсована з бюджету Євробачення. Отже про «гонорар», як такий в нашому випадку навіть не йдеться. 
Якби я був продюсером конкурсу, я б заплатив Джамалі в 2, в 3 рази більше. Ця людина перемогла з іменем нашої держави, привезла конкурс в Україну, примусила всю Європу, весь світ ще раз заговорити і згадати про нашу культуру, нашу музику, нашу країну, наш біль. Хіба можна це оцінити в грошах? Хіба можна це в принципі переоцінити? Її виступ з транслцією на весь світ – це наше обличчя, наша мелодія, наш дух. Я б на цьому не економив.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

three + two =