...

На фестивалі кіно у Берліні покажуть дві українські стрічки

Кіно

У столиці Німеччини урочисто відкрився щорічний найбільший кінофестиваль «Берлінале», в рамках якого в цьому році будуть презентовані 385 стрічок з усього світу.

За високу оцінку журі також будуть боротися два фільми від українських режисерів. Таку інформацію передає «Інформ-UA» з посиланням на DW.

У цьому році на чолі міжнародного журі Берлінале буде сидіти режисер Том Тиквер. Також до складу журі увійдуть бельгійсько-французька актриса Сесіль де Франс, американська продюсер Адель Романський і японський композитор Рюїчі Сакамото. На головний приз вже претендують 26 кіноробіт з Франції, Німеччини, Італії, Польщі та США. Крім того, в змаганні за головну винагороду братимуть участь і діячі кіноіндустрії Мексики, Парагваю і Ірану. Серед найгучніших імен в цьому році – режисери Стівен Содерберг і Гас ван Сент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Время и Стекло вперше заспівали українською для мультфільма

Україна на «Берлінале» представлятиме режисер Марися Нікітюк з повнометражної художньої роботою “Коли падають дерева”, яка візьме участь в номінації “Панорама”. При цьому на 20 лютого слід очікувати світову прем’єру дебютної картини. Крім того, документальний фільм “День Перемоги” в секції “Форум” покаже український режисер Сергій Лозниця.

Сам фестиваль стартував з початком гала-вечірки зі світовою прем’єрою анімаційної стрічки американця Веса Андерсона “Острів собак”. На церемонію відкриття прибули президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, організатор фестивалю Дітер Косслік, голова журі Том Тиквер, і численні зірки кіно, як Хелен Міррен, Тільда ​​Суїнтон і Білл Мюррей. Під час відкриття директор кінофестивалю Дітер Косслік не обійшов стороною політичні теми. У своїй вступній промові він згадав про кореспондента німецького видання Die Welt Денізе Юджель, який перебуває в тюремному ув’язненні в Туреччині. Також Косслік згадав і українського режисера Олега Сенцова, який був арештований в Росії, і висловив надію, що вони будуть звільнені.

Нагадаємо, що Цього року в прокат вийде півсотні українських фільмів

 

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

eleven + 1 =

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.