Як очистити килим від бруду?

Здоров'я

Не існує такої господині, яка б хоч раз в тиждень не проводила прибирання квартири. Цей процес, на жаль, займає величезну кількість часу, а оскільки прибирання проводиться у вихідний день, час, витрачений на це дуже шкода. Велика кількість досліджень довели, що великий відсоток часу витрачається на прибирання пилу. Як тільки її прибрати, вона знову осідає. Прибрати її з дрібних речей, великих поверхонь, підлог легше, ніж з килимів.

У всі часи килими вважалися принадою багатих людей. У радянські часи їх не клали на підлогу, а вішали на стіни, як картини, скарб. Зараз побачити килим в будинку не рідкість, але більшість господинь все-таки відмовляються від них через те, що чистка килима займає багато часу.

Зберегти чистоту килима можна безліччю способів, як народними засобами, так і професійними діями. Коротко про них.

 Найпоширеніший спосіб – це чистка пилососом. В основному він прибирає невелике сміття і всмоктує пил. Якщо пилосос миючий, то після збирання, килим довго залишається мокрим, що в подальшому веде до його запрілості і швидкої зношуваності. До такого чищення господині часто додають різні марки миючих засобів та спреї. Перевагою може бути приємний запах і легкість нанесення (нанести і змити щіткою), але все ж килим залишається довго мокрим, кошти можуть викликати алергію, а покриття килима може втратити свій первинний колір.

Хімчистка килимів більш ефективний спосіб ніж попередній, оскільки всю роботу за господиню роблять спеціально навчені люди на спеціальному обладнанні.

Більшість компаній надають послуги самовивозу і доставки чистого килима. Після такої обробки на спеціальній техніці килим залишається чистим тривалий час. Але як показує практика, чистка килимів великого розміру обходяться їхнім власникам значною сумою.

Ще один з варіантів очищення – очищення пилу та плям, які важко видалити – очистка водою з високим тиском. До прикладу – https://www.kaercher.com/ua/professional/apparaty-vysokogo-davlenija.html. Такі апарати дозволяюсь максимально ефективно видалити бруд, який неможливо видалити іншими методами. Такий спосіб не знищує покриття килимів.

Зимове чищення килимів снігом, ще один із способів очистити килим від сміття, але такий варіант можливий тільки раз на рік і має свої недоліки і плюси. Неймовірний зимовий запах свіжості перевершує аромати найдорожчих кондиціонерів. Цей спосіб чистки вимагає значних фізичних зусиль, оскільки бруд з килима «вибивають».

Також ніхто не відміняв використання народних «бабусиних» методів, таких як: сіль, чайна заварка, крейда, стружка, лід, сік квашеної капусти, нашатирний спирт, гліцерин, суміш оцту і соди.

Таким чином, кожна господиня обирає для себе той чи інший метод очищення килимів, відповідний безпосередньо для її сім’ї. Головне не варто забувати про те, що килимові покриття вимагають ретельного догляду, оскільки, навіть дорогий килим, з часом починає втрачати свою фактуру, яскравість, зовнішній вигляд і чистоту, в них накопичується пил, з’являється неприємний запах. Тільки якісна і професійна чистка таких покриттів зможе усунути перераховані вище неприємності.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

19 − five =

Translate »