Світанок Руслани тривалістю у 20 років

Музика

Саме 20 років тому, влітку, відбулась велика прем’єра пісні та кліпу «Світанок». На екранах кінотеатрів та на телебаченні, на радіо та у громадських місцях – всюди зазвучала пісня Руслани з рядками, що стали хітом і звучать досі: «Де він, мій День, де мій Світанок, де Сонце зійде…». 

“Світанок” – пісня і кліп, що на тривалий період стали візитівкою Руслани і принесли їй справжню популярність. Це був “Світанок”, після якого за Русланою закріпилася слава “співачки весни”.  

Слова пісні написав чоловік і продюсер Руслани – Олександр Ксенофонтов у співпраці з Юлією Міщенко, музику – Олександр разом з Русланою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Тоня Матвієнко ілюструє складні відносини у новому кліпі

Тоді вибухнула ціла течія, що створила один з найбільших на той час в Україні фан-клубів. Виросло ціле покоління, яке об’єднала Руслана. 

“«Світанок» зробив мене, мою особистість, моє світобачення! Завдяки «Світанку» я знайшла справжніх друзів! На все життя!”, 

“ Спасибо, что у меня появилась большая семья друзей”,

 “Це більше, ніж просто пісня! Це частина людських доль… “ – пишуть в мережі шанувальники Руслани.

Пісня і кліп «Світанок» зібрали кілька десятків нагород та премій.

Під час зйомок у Карпатах треба було ловити схід сонця, а воно сходило дуже швидко. Знімальна група провела у горах два тижні, щоб відзняти кадри для кліпу.

«Світанок» став для мене однією з найголовніших пісень на концертах. Сьогодні «Світанок» – це вже більше, ніж просто пісня. Це наш гімн оптимізму, віри, що колись прийде, настане Український Світанок – світанок наших надій, мрій, сподівань, які оживуть у реальному житті. Я дякую всім, хто всі ці 20 років співав зі мною пісню, що насправді веде за Сонцем: «… а хтось, я так хочу, згадає про Сонце, і Сонцю назустріч прийде». Цим все сказано.”, – ділиться Руслана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Новий кліп MOZGI: понад 100 камер і 6 технік зйомки

Над кліпом,  до якого увійшли кадри старовинних нічних вулиць Львова та складні режимні зйомки в Карпатах,  працювали півтора місяці. Кожен день зйомок був переповневий історіями. Наприклад, у перший знімальний день лив неймовірний дощ. Ніхто не мав сумніву, що Руслана з її рішучим характером вийде на знімальний майданчик в будь-яку погоду, але от чи не відмовить техніка, були сумніви… Герой епізоду – півень був замінений на іншого півня, бо перший виявився неслухняним у кадрі. По всій Україні шукали дівчинку, яка б зіграла роль маленької Руслани, і тепер через 20 років, вже кілька дорослих дівчат, яких пробували на цю роль, написали Руслані свої дитячі спогади, як цікаво було проходити кастинги. У кліпі використали найсучасніші на той час технології монтажу. І дивлячись зараз, на цю роботу, вся команда пишається результатом.

Відео, як знімали кліп «Світанок»

 

Над продакшеном працювала команда з Донецьку. Більше того, перші кадри біля фонтану, яким починається відео, були зняті на центральній площі українського Донецьку.

 “Коли ми приїхали зі зйомками до Львова, в Карпати, то почули: “Руслано, чому кіногрупа та режисер з Донецька, невже нікого у Львові не можна було знайти?”. А коли приїхали в Донецьк, там почали дорікати: “Чому Руслана?”, –  згадує Руслана. –  Спочатку це було досить великим непорозумінням для оточуючого середовища з обох сторін. Але у процесі цієї роботи все змінилося. Світанок об’єднав від сходу до заходу. Та й Україна у нас одна, була і буде!”

Вже 20 років пісня звучить на всю країну. І у 2018 році пісня «Світанок» грає в ефірі радіостанцій. Це пісня, яка увійшла в сучасну історію нових хітів Украни.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

five × two =

Translate »