Скандал довкола Медведчука та фільму «Стус»: подробиці

Кіно

Скандал довкола фільму «Стус», який ще знімають, здійнявся після того, як стало відомо, що у фільмі не буде сцени суду над українським поетом, адвокатом якого був тоді Віктор Медведчук.

Про це повідомив на загал актор Геннадій Попенко, заявивши, що на творчу групу начебто тиснули зі сторони Медведчука. Це викликало неоднозначну реакцію українського суспільства.

Сценаристи фільму пстверджують, що сцену у сіді справді писали, та це епізод і ключової ролі у стрічці він не мав.

«Це фільм про Василя Стуса, а не про Віктора Медведчука».

Творча група фільму будь-який тиск заперечує. Там кажуть, що сцену викинули через те, що фільм буде коротшим, як задумувалось і це не єдина сцена, яка була в сценарії, та якої не буде в готовому фільмі. У Держкіно заявили, що після того, як сценарій виграв конкурс на співфінансування держави на його зйомки, змінювати ключої речі в сценарії не можна, бо це дискредитує саму суть конкурсу на здобуття державної підтримки у зйомках українського кіно.
Врешті автори фільму заявили, що таки дознімуть сцену в суді, щоб не створювати непотрібного резонансу.

Тим часом адвокат Віктора Медвелчука зробив заяву, у якій пригрозив авторам фільму позовом.

«В разі виходу в прокат фільму «Стус» ( «Птах душі») з недостовірною інформацією про Віктора Медведчука, я залишаю за собою право на відповідні правові дії, в тому числі спрямовані на заборону через суд демонстрації подібного фільму», — йдеться в заяві адвоката Медведчука, оприлюдненій на сайті громадського руху «Український вибір».

 

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

6 + 1 =

Translate »