Чи шкодять організму вітаміни?

Здоров'я

Для початку нагадаємо прописну істину: щоб у нас в організмі йшов гармонійний обмін речовин, вітаміни нам абсолютно необхідні. Одна їх назва говорить сама за себе: vita означає «життя».

Частина вітамінів синтезується в нашому організмі, але найбільшу їх частину ми отримуємо ззовні – з їжі або препаратів. А ось які правила їх отримання – про це поговоримо детально. Ми розвінчаємо найстійкіші міфи, які стосуються вітамінних препаратів, а ви самі зробите висновок: що є, що приймати і як налагодити максимально здоровий спосіб життя в рамках власної сім’ї.

Переконання №1. Вітамінний комплекс краще монопрепарата

Якщо у вас діагностовано те чи інше захворювання і для його лікування треба відшкодувати дифіцит якогось вітаміну або мікроелементу, то краще приймати монопрепарат, тобто один єдиний, особливо необхідний вітамін. Монопрепарати засвоюються краще вітамінних комплексів. Можливі парні препарати – наприклад, кальцій з вітаміном D: один необхідний для відновлення кісток, другий допомагає першому засвоїтися.

Ну, а якщо ви здорові і вітаміни необхідні для профілактики захворювань, то вам підійде збалансований вітамінний комплекс. Організм візьме з нього те, що потрібно, а непотрібні речовини просто не включить в обмінні процеси. До прикладу, на сайті Медправда https://medpravda.com.ua/preparat/elevit-pronatalj Ви завжди можете дізнатись вичерпну інформацію про вітаміни, комплекси потрібних вітамінів та всі поради, яук правильно “доглядати” за здоров’ям.

Переконання №2. З їжі отримати необхідну кількість вітамінів неможливо

Народні прикмети

Кажуть, брак тих чи інших вітамінів можна визначити на око – просто глянувши на людину. Частково це вірно. Однак не поспішайте ставити собі діагноз і бігти в аптеку за жаданим вітаміном. Може бути, це щось ще?

Якщо на губах з’являються тріщинки, значить, не вистачає вітаміну А.

А ще, можливо, це герпес або симптом проблем з шлунково-кишкового тракту, зокрема гастриту.

Якщо випадає волосся, значить, не вистачає вітаміну D, цинку і магнію.

А ще, можливо, це сигнал про анемію, що розвивається у виразці або проблема пов’язана з дисбалансом гормонів (зокрема, з надлишком тестостерону в крові).

Якщо зводить ноги, це сигнал про брак магнію, калію і вітамінів групи B.

А ще ноги може зводити через ураження судин (зокрема, варикозного розширення вен).

Немає нічого неможливого. Якщо ви харчуєтеся різноманітно і повноцінно, то ви отримуєте необхідну кількість вітамінів і мікроелементів. Питання в тому, як виглядає збалансована дієта? Це харчування 5 разів на день максимально різноманітними продуктами, серед яких значний відсоток – сезонні овочі і фрукти. У 70-80-х роках таку універсальну дієту формували для дітей, які відвідують дитячий садок: протягом тижня їм давали і овочі-фрукти, і каші, і морську капусту, і яйця, і т. д. Зараз дієтологи розробляють програму харчування для дітей, тільки розраховуючи необхідну кількість калорій.

Максимально корисну дієту, володіючи силами і часом, ви можете розробити самостійно або (що вже точно гарантує позитивний результат) за допомогою дієтолога. Він підкаже, з яких сезонних продуктів, найбільш багатих на вітаміни, можна отримати максимум користі. Наприклад, влітку вітамін С краще «добувати» не з заморських апельсинів, а з шпинату, капусти, щавлю і свіжих ягід.

Переконання №3. Якщо їсти фрукти-овочі і пити біодобавки, можливе передозування вітамінів

Передозування вітамінів можлива в разі, якщо ви майже повністю перейшли на хімічно синтезовані харчування. Так надходять в основному бодібілдери: в їх раціоні може бути і протеїновий коктейль (з вітамінами), і вітаміни для профілактики захворювань, і ще трішечки вітамінів – бо ноги зводить. В такому випадку є загроза ураження печінки (аж до токсичного гепатиту), шкірні реакції.

Екзотичні мікроелементи

Є справжні фанати вітамінів, які відстежують всі псевдоновини в Інтернеті (телевізорі, газетах) і знаходять щось дуже дивне… Наприклад, кажуть, що недолік золота в організмі призводить до серцево-судинних захворювань, селен допомагає продовжити ерекцію, а нестача миш’яку безпосередньо веде до утворення ракових пухлин. Насправді зміст цих речовин в організмі настільки мінімальний, що говорити про його недоліки не доводиться. І про вплив на що-небудь, тим більше. Але фанати мікроелементів, всупереч здоровому глузду, вирішують підвищити вміст екзотичних мікроелементів. І якщо спроба згризти золото зашкодить тільки вашому гаманцю, то поїдання селену і миш’яку призводить до серйозних захворювань, що загрожують життю  та отруєнь.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

four × two =

Translate »