...

Як вибрати насіння огірків

Різне

Зараз таке різноманіття насіння, що можливо розгубитися перед вибором. Як же вибрати? По-перше, потрібно знати, що найкраще насіння огірків не втрачають свою схожість протягом 6 – 8 років. Тому краще брати насіння огірків за 3 – 4 рік, вони мають найвищу схожість і в них буде більше утворюватися жіночих квітів. По-друге, насіння огірків бувають сортові та гібридні, вони позначаються літерою F1. Гібридні сорти – тільки на один рік, з них ви насіння не отримаєте, а ось, купуючи сортові, ви можете розраховувати на отримання свого насіння. Візуально добре насіння завжди будуть повненькі, у воді вони будуть опускатися на дно, а порожні – спливати. Так можна відразу відсіяти порожні насінини при посадці. Для засолювання краще брати сортове насіння, з них виходять найбільш хрусткі і ароматні огірочки.

Вибираючи насіння, відразу потрібно знати, де ви будете його садити, у відкритий грунт або в теплицю. Для відкритого ґрунту краще брати насіння бджолозапильне не одного сорту або ж партенокарпічние (для їх запилення не потрібні комахи або бджоли, зав’язі у них утворюються самостійно). Для теплиць краще обрати різні сорти бджолозапильних, або різні сорти партенокарпического насіння огірків. Краще в теплиці їх не змішувати. Для відкритого ґрунту це не має значення.

Тепер потрібно визначитися, для чого ви будете вирощувати огірки: для свіжого вживання, для засолювання, для маринування. Незалежно від сорту огірки підрозділяються на салатні, для консервування і засолювання, універсальні, вони йдуть і для свіжого вживання і для консервування. Салатні огірки легко визначити: вони світліші, у них шкірка більш товста і шипи, якщо вони є, білого кольору, м’якоть теж щільна з мінімум насіння. Якщо потрібні огірки і для свіжого вживання і для маринування, то краще брати універсальні. Огірки більш темного кольору з темними шипами – це гібриди або сортові.

Вибираючи насіння, ви повинні знати в який термін хочете отримати урожай. Є огірки ультраранні – від посадки розсади до першого врожаю пройде  40 днів, ранні – до 50 днів термін дозрівання, середньостиглі – до 60 днів, пізні – після 60 днів. У свою чергу огірочки можна вибрати і за розміром: короткоплідні – це овочі 3 – 5 см і корнішони 4 – 9 см, вони гарні для консервування і в свіжому вигляді, середньоплідні 9 – 14см і довгоплідні більш 14см.

Бувають ще сорти огірків з обмеженим ростом центрального стебла до 80 см. Досягаючи цього розміру, вони припиняють зростання центрального стебла і починають формувати бічні батоги. Їм шпалери не потрібні, ці сорти називають кущових огірками, вони дійсно схожі на кущі і їх можна висаджувати на підвіконні або балконі.

Отже, обираючи насіння огірків визначтеся із місцем посадки, терміном дозрівання та подальшим їх використанням, тоді матимете великий і здоровий урожай.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

two × 3 =

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.