Коли Успіння Пресвятої Богородиці 2023 та коли починається Успенський піст: дата свята і головні заборони - MusicUkraine

Коли Успіння Пресвятої Богородиці 2023 та коли починається Успенський піст: дата свята і головні заборони

Вибір редакції


Успіння Пресвятої Богородиці або, як його називають у народі, Перша Пречиста, щороку святкують і православні, і греко-католики в один день. Коли українці відзначають це свято цього року?

Перша Пречиста або Успіння Пресвятої Богородиці є одним із найважливіших церковних християнських свят. Кожного року і греко-католики, і православні віряни відзначають возз’єднання Пресвятої Богородиці з Сином на небі. Возз’єднання відбулось після Її смерті, втім православні та греко-католики вшановують не загибель Пресвятої, а саме Її зустріч із Сином.

Коли Успіння Пресвятої Богородиці 2023

Це свято залишається в одній даті кожного року. Цьогоріч українці вшановуватимуть церковну дату 28 серпня. Втім, вже з початку вересня цього 2023 року Українська Церква переходить на інший календар. Відтепер Першу Пречисту ми зустрічатимемо 15 серпня.

Коли в Україні святкуватимуть Успіння Пресвятої Богородиці цього року
Коли в Україні святкуватимуть Успіння Пресвятої Богородиці цього року

До слова, перед самим святом віряни обов’язково повинні дотримуватись обмежень у їжі. Успенський піст перед Першою Пречистою триває два тижні. Починається він за 14 днів до свята – 14 серпня. Вже через 14 днів, 28 серпня, у дату свята, кожен може розважатись та куштувати все, що захоче. Виключенням стають середа та п’ятниця – якщо свято “випадає” на ці дні, піст потрібно все ще тримати.

Традиції та заборони на Успіння Пресвятої Богородиці

Найпоширеніша традиція у це свято – випікання хліба із зерна, освяченого у церкві. Коли ароматна випічка готова, її потрібно подати до столу, аби кожен охочий міг поласувати шматочком свіжого хліба. Крім зерна, у храмі також святять колоски та інші хлібні вироби. У цей день можна просити Богородицю захистити від злих сил і хвороб.

Що можна та не можна робити у свято Першої Пречистої
Що можна та не можна робити у свято Першої Пречистої

Що стосується заборон у цей день, то, як і у будь-яке велике свято, вірянам забороняється важко працювати, виконувати хатню роботу, різати та вишивати, сваритися та використовувати лайку. Крім того, не можна носити старе або брудне взуття – його потрібно вимити заздалегідь. У цей день також забороняється гуляти весілля.Источник

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

4 × one =