кому моляться віруючі і що не можна робити цього дня – Одна Минута

Вибір редакції


З давніх-давен віруючі 18 вересня відзначають День пам’яті святих праведників. У календарі цей день відзначено, як Кумохін день. Історія бере свій початок з давніх часів – появи на світ Іоанна Хрестителя, батьками яких були пророк Захарій і праведна Єлисавета. Кохані вели чесне і правильне життя, а їх головною ціллю було посвячення себе Господу.

Святий Захар став пророком, тому що зміг побачити в дитині Пресвятої Богородиці майбутнього спасителя людського. Дружина пророка Захарія була однією з найближчих родичок матері Діви Марії.

На життя праведних припало багато випробувань. Тоді цар Ірод наказав вбивати всіх немовлят у Віфлеємі. Праведна Єлисавета у спробах врятувати свою дитину сховалася з Іоанном у пустелі – там вона й померла. Замість Івана було вбито його батька пророка Захарія.

Починаючи з давніх-давен і аж до сьогодні щорічно віруючі шанують пам’ять праведних 18 вересня.

18 вересня 2022 року: церковне свято

18 вересня 2022 року в Україні православні віруючі відзначають день пам’яті преподобного Афанасія Брестського. Преподобний вів праведний спосіб життя і просував у народ православну віру. За його старання і вірну службу Господу одного разу Афанасію явилася Пресвята Богородиця і дала настанови. Вона наказала Афанасію не зупинятись і продовжувати проповідувати. Одне з ключових настанов було – не боятися гніву імператора.

За це Афанасія ув’язали і пізніше обезголовили.

Народні прикмети 18 вересня

  • Наші пращури вважали, якщо на цибулі тоненька шкіра, то зима виявиться морозною і дуже холодною.
  • Якщо на пасовище худоба, а особливо кози, не хотіла виходити і бігла звідти додому, це означало, що погода дуже скоро сильно зіпсується.
  • Якщо на горобині знайшли пожовкле листя, то зима обіцяє дуже скоро прийти і затриматися надовго – це віщувало дуже холодний сезон.

Чого не можна робити 18 вересня, а що можна

Цього дня категорично заборонено пускати когось у свій будинок та ділитися з людьми їжею. Окрім цього, наші пращури надавали перевагу ходити у цей день виключно у чистому, щойн випраному одязі.

18 вересня займіться прибиранням двору. Пращури у цей день обмітали хату березовим віником. Вважалося, що листя цього дерева таїло в собі магічну силу і було здатне відігнати від будинку всіх злих духів.

Источник

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

4 × five =

Translate »