Користь вітаміну С взимку - MusicUkraine

Користь вітаміну С взимку

Здоров'я

Вітамін С, відомий також як аскорбінова кислота, – один з найважливіших вітамінів, який має вплив на всі життєво-важливі функції організму. Його потрібно приймати щодня, тому що наш організм сам його не синтезує. Важливість вітаміну С полягає в тому, що він допомагає протистояти інфекціям або боротися з ними. А оскільки взимку у багатьох імунітет знижується, що дає шанс вірусам і бактеріям проникнути в організм, то кількість споживання вітаміну С потрібно збільшити. Це допоможе уникнути інфекції або швидше впоратися з цим завданням.

Крім того, аскорбінова кислота уповільнює процеси старіння організму, бере участь в синтезі колагену, який робить шкіру пружною.

 Вітамін С підсилює життєву енергію людини, бере участь у виробленні гормонів, ферментів, гемоглобіну, благотворно впливає на нервову систему.

Добова норма вітаміну С залежить від віку і статі.

Для дорослих жінок вона становить – 70-100 мг (стакан апельсинового або грейпфрутового соку).

Для вагітних жінок і матерів-годувальниць доза збільшується до 80-130 мг, для дітей становить 30-75 мг на добу.

А при застуді і вірусних інфекціях необхідно від 500 до 1500 мг на добу. Але, пам’ятайте, що дозу повинен визначити лікар.

При стресах також необхідно збільшити прийом вітаміну С в день. Тому що стреси руйнують його.

При нестачі аскорбінової кислоти в організмі з’являється слабкість, зниження апетиту, часті простудні захворювання, кровоточивість ясен, крихкість кровоносних судин – безпричинно з’являються синці на шкірі. Шкіра і волосся стає тьмяним.

Найбільше вітаміну С у фруктах, овочах і ягодах.

Рекордсмен за вмістом аскорбінової кислоти – шипшина.  

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

9 + eighteen =