Могли дозволити собі цілий острів: скільки заробляла Хюррем та інші наложниці султана Сулеймана в його гаремі

Вибір редакції


Серіал “Величне століття” розповідає про побут і життя наложниць султана Сулеймана Величного, який правив Османською імперією. На одній з них падишах одружився попри всі традиції своєї культури. Нею стала неперевершена Хюррем Султан, яка добилася високого статусу в гаремі та була під міцним крилом коханого чоловіка.

Після виходу серіалу на екрани шанувальники по всьому світу почали цікавитись тим, як насправді жили наложниці султана Сулеймана. Не все, що показано у проєкті, відповідає дійсності. Десь сценаристи прибрехали, а про щось навпаки, промовчали.

Наприклад, у серіалі “Величне століття” не було сказано про те, що кохані жінки правителя отримували гроші. При цьому розмір своєрідної заробітної плати наложниць був дуже непоганим.

ТОП-5 причин, чому Махідевран Султан отримала по заслугах
Скільки заробляла Хюррем та інші наложниці султана Сулеймана в його гаремі

Коли дівчина потрапляла до гарему, їй відразу ж починали виплачувати платню. А у свята дарували подарунки. Якщо протягом 9 років султан не звернув увагу на наложницю і не був близький до неї, дівчині давали свободу. Не кидали напризволяще, а знаходили їй чоловіка, давали будинок і придане. Хоча були й ті, хто не хотів покидати палац. Вони продовжували служити у палаці.

Найбільше отримували наложниці, яким пощастило народити шехзаде спадкоємців. Хюррем народила п’ятьох синів і доньку, тому її зарплата становила 2000 акче щодня, тобто приблизно 6 тисяч доларів на день за сучасними мірками. Якби Хюррем дожила до того часу, коли Селім зійшов на престол, її зарплата була б удвічі більшою.

Скільки заробляла Хюррем та інші наложниці султана Сулеймана в його гаремі
Скільки заробляла Хюррем та інші наложниці султана Сулеймана в його гаремі

На такі гроші цілком можна дозволити собі невеликий острів. Втім, більшість із обраниць падишаха грошей на дурниці не витрачали. Натомість вони будували мечеті або робили щедрі пожертвування з благодійною метою.

Тим часом красуні, які просто жили в гаремі, подібними статками похвалитися не могли. На хальвет із султаном дівчата із найнижчим статусом не допускалися. Мінімальна зарплата таких наложниць становила 6 акче на день, за сучасними мірками, це близько 18 доларів.Источник

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

12 + 12 =