Пoльща готова до вIйHи! Резонансна заява – відповідь РФ: сильний удар він HАТО. Провокація Kремля!

Uncategorized

Воювати з країною-агресоркою Польща не має наміру, проте у випадку атаки на їхню державу вона готова дати відсіч.

“Якщо Росія наважиться напасти на Польщу, то отримає сильну відповідь. Адже російським загарбникам в такому разі протистоятиме усе НАТО.”

Так прокоментував ризик нападу армії РФ на Польщу речник МЗС країни Лукаш Ясіна в інтерв’ю ТСН. Він нагадав про статтю 5 Північноатлантичного договору, згідно з якою у разі нападу ворога на одну з держав-членів НАТО їй на допомогу прийдуть інші члени.

“Ми завжди до цього готові. І не лише ми, а й наші союзники. Готові всі члени НАТО. Стаття 5 Вашингтонського договору каже, що агресія проти будь-якої країни НАТО – це агресія проти цілого Альянсу”, – зазначив Ясіна.

Проте він наголосив, що не хотів би, щоб РФ почала ще якусь агресію.

“Якщо Володимир Путін почне якусь агресію проти Польщі, Литви, Латвії, Естонії чи Фінляндії, якщо вона буде в НАТО, – це буде червона лінія для всіх нас. Але я би хотів, щоб Володимир Путін більше ніколи не почав жодної агресії”, – сказав речник МЗС Польщі.

Нагадаємо, що Росія може здійснити напад на Польщу чи іншу країну Євросоюзу навіть найближчими днями. Про це заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця у відеоінтерв’ю “Європейській правді”.

“Росія готується до того, щоб напасти на Польщу. Цю інформацію, напевно, мають дипломатичні установи, в тому числі й посольство Росії у Варшаві. І вони замітають сліди”, — каже Дещиця.

За його словами, зараз Росія намагається створити привід для нападу.

“Для того, щоб увійти в Польщу, яка є членом ЄС та НАТО, необхідно підготуватися набагато серйозніше. Росії потрібно мати серйозні аргументи, чому вона власне має намір втрутитися у внутрішнє життя Польщі й атакувати її”, — вважає посол.

На його думку, таким приводом може стати знищення будівлі посольства Росії. У цьому разі РФ пришле свій спецназ для його захисту.

“Під час такої операції наступають якісь провокації — вбивають російського військового, і Росія має підстави ввести свої війська”, — припускає Дещиця.

Він також згадав про ситуацію з появою диму над посольством Росії у Варшаві. Аналогічний дим над київським посольством РФ помітили напередодні повномасштабного російського вторгнення.

“Зрозуміло, чому вони це роблять. Якби там була інформація і документація, яка б не приносила шкоди Польщі, то вони б її навіть і не палили, навіть, якщо б треба було виїжджати з посольства. Але якщо в документах чи в архівах посольства знаходяться підтвердження підривної діяльності російських дипломатів на території Польщі, то це є серйозним звинуваченням і серйозним аргументом, який може бути використаний пізніше в міжнародному кримінальному трибуналі проти Росії”, — каже посол.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Україні потрібно надати озброєння для захисту від російських окупантів. Він наголосив, що фотографії звірств російських окупантів, які вони вчиняли в Бучі, заперечують ідею будь-якого компромісу.

Відповідну заяву зробив президент Польщі Анджей Дуда, коли побачив оприлюднені знімки Бучі після звільнення міста від російських загарбників. Він наголосив, що речі потрібно називати своїми іменами, і злочинці є злочинцями.

“Злочинці мають бути названі злочинцями, притягнуті до відповідальності та засуджені. Знімки з Бучі заперечують переконання, що компроміс потрібно шукати за всяку ціну. Насправді захисникам України потрібні насамперед три речі: зброя, зброя та ще раз зброя”, – написав Дуда у Twitter.

Також раніше у Польща заявляла, що готова розміщувати на території своєї держави ядерну зброю Сполучених Штатів Америки. Такий крок значною мірою посилив би стримування Росії, вважає польський віце-прем’єр міністр Ярослав Качинський.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

3 × 1 =

Translate »