...

Що відбувається з вами і малюком на 10-му тижні вагітності

Вибір редакції


Він, як справжня казкова дитина, росте не щодня, а щогодини. Адже на початку тижня зростання малюка було лише 15-20 міліметрів, а коли 10 тиждень вагітності закінчуватиметься – його зростання складе до 40 міліметрів, а вага близько 5 грам.

Особливості розвитку малюка у цей період

За таких темпів зростання природно, що з малюком відбувається ціла низка фізичних змін, а саме:

  • чітко вимальовуються пропорції рук, ніг та шиї;
  • змінюється структура особи;
  • очі дитини ще прикриті прозорими віками і так ще триватиме 5 місяців
  • більш чіткіше промальовується ніс і формується зовнішнє вухо.

Виражені зміни відбуваються з органами та системами невеликого організму. Нервова система продовжує розвиватися, формується кора мозку, і навіть система кровообігу.

Серйозні перетворення відбуваються і в системі травлення:

  • на язику сформувалися смакові рецептори, ще трохи – і малюк зможе все куштувати на смак;
  • ротова порожнина та шлунок ще не з’єднані стравоходом, але він вже починає формуватися.

Не хвилюйтеся, ваш малюк не голодний, він чудово почувається. Всі необхідні для зростання та розвитку речовини він отримує через пуповину, а вона безпосередньо пов’язана з плацентою і через кровотік насичує маленький організм, що росте, всім необхідним. У цей період також починає активно працювати статева система. Починають формуватися волосяні цибулини на голові та продовжують формування зачатки зубів.

Маля активно рухається, але це все ще не відчутно для мами. Дитина ще крихітна, хоча і значно підросла, і йому зручно перебувати у великій кількості навколоплідних вод.

Фізіологічні та психологічні зміни майбутньої мами

Десятий тиждень вагітності характеризується змінами не тільки в організмі дитини, але і в організмі майбутньої мами, що призводить до збільшення грудей та зміни пропорцій. Настає період, коли ваше становище стає потихеньку відомо всім. Приходить час розпрощатися з тісним одягом, який вже не підходить за розміром, і обзавестися комплектом одягу вільного крою, щоб ваш животик не стискався, а одяг був комфортним, не заважав нормальному кровообігу і не ускладнював рухи.

Якщо говорити про психологічний стан, проблеми попередніх тижнів нікуди не зникають. Ви така ж ранима, сентиментальна, сльозлива. Ви дуже швидко втомлюєтеся, можете стати розсіяною і зіткнутися з головним болем. Але про це не варто замислюватись, оскільки все пройде після народження довгоочікуваного малюка.

Не дуже приємним моментом може бути поява пігментних плям. Не турбуйтеся, вони пропадуть наприкінці вагітності. А зараз єдиний вихід – це використовувати сонцезахисні креми та перебувати на сонці не надто довго, щоб не провокувати пігментацію.

Рекомендації для вагітних на 10-му тижні

Як казав один дуже відомий персонаж: «Спокій, тільки спокій!» – адже саме емоційна нестабільність втомлює. Стрес у вагітних жінок буває і від недосипання, і від неможливості нормально харчуватися при токсикозі, і від тривог та переживань. Якщо ваш стан набуває затяжного характеру, треба навчитися з ним справлятися, щоб не нашкодити малюкові. Адже це негативно впливає на функціонування багатьох систем організму.

Як ефективніше боротися зі стресом?

Завжди пам’ятайте, що вагітність не хвороба, а стан. Більше рухайтеся, ходіть пішки, не забувайте про зарядку. Зрозуміло, враховуючи у своїй особливості вашого становища.

Не замикайтеся на своїх проблемах, страхах і переживаннях, а говоріть з рідними, близькими та друзями про все, що вас турбує, їхня моральна підтримка дозволить розрядити вашу емоційну напругу.

Займіться чимось захоплюючим і приємним, знайдіть себе у новому хобі чи творчості. Пізнавайте нове, розвивайтеся і не сумуйте, адже ви прекрасні у своєму новому амплуа материнства.Источник

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

twenty + six =

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.