Терміново! Військова загроза для Молдови – Санду висловила нові припущення. Що відомо?

Uncategorized

Президентка Мая Санду запевнила, що Молдові зараз нічого не загрожує, але влада продовжує уважно стежити за розвитком подій і робить все, щоб не допустити дестабілізації ситуації.

Про це вона повідомила 7 травня на спільній пресконференції з президентом Литви Гітанасом Науседою, який прибув до Кишинева з офіційним візитом, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Newsmaker.

“Обговорила з президентом Гітанасом Наусідою ситуацію, що склалася в Молдові. Ми уважно стежимо за розвитком подій та робимо все, щоб не допустити дестабілізації ситуації у нашій країні. Ми також перебуваємо у постійному контакті з нашими зовнішніми партнерами та друзями”, — сказала Санду.

Президентка наголосила, що пріоритетом влади є збереження миру.

“Наші аналізи та аналізи наших партнерів показують, що сьогодні Молдові нічого не загрожує, але ми зберігаємо пильність. Пріоритетом влади є збереження миру, життя та безпеки громадян”, – заявила Санду.

Нагадаємо, після 22 квітня, коли представник армії РФ заявив, що завданням російських військ на “другій фазі спецоперації” в Україні є встановлення “повного контролю над Донбасом та Південною Україною” та вихід до Придністров’я, у регіоні сталася серія терактів без постраждалих.

У НАТО очікують подальших провокацій у невизнаному Придністров’ї та вважають, що їхня мета – створити проблеми для України, а військової загрози для самої Молдови поки немає.

“Ми не бачимо на цей час військових ризиків для Молдови чи Грузії – ще однієї країни під інтенсивним тиском РФ. Проте ми очікуємо провокацій, операцій під чужим прапором – не так з метою створити проблеми для Молдови, як для українських сил на заході країни і на Одещині”, – сказав Мірча Джоане.

Додатково у Молдові створила напругу заборона символіки на підтримку війни РФ проти України, у тому числі георгіївської стрічки. Автономний регіон Гагаузія прийняв у себе закон, яким дозволяє її, всупереч національному законодавству.

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

eighteen − 4 =

Translate »