У новому мобільному додатку для дітей з’явиться незвичайний персонаж української міфології

0

Яким би технічно розвиненим не було сучасне суспільство, йому необхідні казки і міфи. Супергерої і суперзлодії ― більше, ніж просто персонажі ігор. Вони формують у дітей розуміння хороше-погане, допомагають правильно вибудувати систему цінностей, а на глобальному рівні ― створювати імідж країни та транслювати її культурні і суспільні коди на весь світ. І дуже добре, коли такі герої автентичні, а не запозичені із інших культур.

Україна має багатющий міфологічний матеріал, який потрібно перенести на сучасний культурний ґрунт, візуалізувати та доповнити більш актуальними меседжами. Саме цим і займається проєкт «Чарівний світ.UA», який цього року отримав грант Українського культурного фонду. Першим дітищем команди проєкту стане мобільний додаток для дітей і підлітків, який у навчально-розважальній формі познайомить молоде покоління зі «старими-новими» героями ― персонажами українських міфів та казок.

Для додатку було відібрано 20 міфічних персонажів з різними архетипами. Зокрема, за архетип сміливого і рішучого героя відповідає персонаж українських народних казок Сученко.

Не наділений надзвичайними силами від народження, він досягає усього сам, пройшовши шлях із соціальних низів до одруження із царівною.

Сученко має дуже незвичну історію появи на світ. Адже його народила собака, яка з’їла кісточки золотоперої щуки. Виростав хлопець у палаці з Царенком та Кухаренком, разом із ними вчився грамоти і був найздібнішим серед учнів. Разом із побратимами він вирушає побачити світ, і саме тут виявляється, що Сученко не лише сильний і хоробрий, але й винахідливий, що дозволяє йому вийти неушкодженим із найскладніших ситуацій.

Сученко самотужки перемагає багатоголових зміїв, застосовуючи при цьому не лише силу, а й хитрість. Його історія ― це також історія про вміння заводити друзів та співпрацювати з ними. Адже отримавши завдання здобути наречену для царя, Сученко знайомиться з 11 чоловіками із різними магічними здібностями, які і допомагають йому виконати задумане. Так само не самотужки, а з допомогою коваля Сученко перемагає матір зміїв. Зрештою герой отримує заслужену винагороду і одружується із царівною.

Тож маємо готового українського супергероя, вартого захоплення та наслідування. Більше того, у кожного з 20 персонажів Чарівного світу є чому повчитися, навіть якщо він презентує сили зла або ж є трікстером.

Більше інформації на сайті Чарівний світ: https://magicworld.com.ua/ та на facebook-сторінці проекту ​https://www.facebook.com/charivnyjsvit/

Проєкт Чарівний Світ.UA реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Залишити коментар

Your email address will not be published.

eight − five =