...

Варення з шовковиці мене навчила готувати бабуся: ягоди ціленькі, а надмірну солодкість перебиває сік лимона

Вибір редакції


Багато людей оминають ці солодкі насичені кольором плоди. А дарма! Адже шовковиця корисна не лише у свіжому вигляді, але й у вареному. Тож завжди закриваю кілька баночок до чаю.

Варення з шовковиці за бабусиним рецептом виходить ароматним й не дуже рідким. Щоб не було надто солодким, додаю лимонний сік. Якщо готуватимете за моїм рецептом, то жодна ягідка не розпливеться, а триматиме свою форму.

Вам знадобиться:

  • 600 г шовковиці;
  • 0,5 кг цукру;
  • 0,5 плоду лимона.
Ягоди шовковиці залиште в друшляку, щоб стік сік

Зібрані плоди шовковиці засипте в друшляк і промийте під краном холодною водою. Відставте убік на 10 хвилин, щоб стік сік. Далі позбавте плоди від плодоніжок. Це можна робити за допомогою ножиць чи просто відірвавши руками. Краще обрізати, щоб не натискати на м’які плоди зайвий раз.

Очищені ягоди шовковиці складіть у каструлю. Посуд від шовковиці може пофарбуватися, тому беріть не новий, але із товстим дном. Висипте цукор і залиште у такому вигляді до ранку. У процесі буде виділятися чимало соку. Тепер можете ставити каструлю на плиту. Після закипання вогонь прикрутіть та варіть 10 хвилин, постійно помішуючи й збираючи пінку з насінням.

Завдяки лимонному соку варення не надто солодке

Зніміть з плити й залиште на 5 годин, щоб ягоди просоталися власним соком. Проваріть ще 10 хвилин, продовжуючи знімати піну з насінням. Вичавіть сік із половинки лимона і додайте в каструлю. Доведіть варення до кипіння і вимкніть вогонь.

Два слоїки прожарте у духовці 20 хвилин за температури 180 градусів. Виставляйте їх у холодну шафу на решітку горлечкам донизу. Тільки потім вмикайте.

Стерильні банки наповніть варенням, закатайте теж стерильними кришками. Тепер переверніть і вкутайте чимось теплим. Коли повністю прохолонуть, можна відправляти в підвал або ж зберігати в холодильнику.Источник

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

3 + 14 =

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.