від Антоніни Кравчук до Олени Зеленської (ФОТО) – Одна Минута

Вибір редакції


Ми зібрали інформацію про всіх перших леді країни, починаючи з 1991 року. Хтось став відкриттям для українців, а когось досі згадують із глузуванням.

Антоніна Кравчук

Першою дружиною президента незалежної України стала Антоніна Михайлівна Кравчук. Дружина Леоніда Макаровича свого часу закінчила Київський національний університет імені Т. Шевченка, залишилась в своїй альма-матер викладати. Вважала за краще не вести публічне життя, пов’язане з президентством чоловіка. Та й час був такий, що преса не звертала уваги на особисте життя політиків на початку 90-х голів. Дружина першого президента України відмовлялася давати інтерв’ю і навіть розмовляти з журналістами. Вона старанно уникала публічності. У травні 2022 року Україна попрощалася з Леонідом Кравчуком, там і побачили вдову через багато років.

Антоніна Кравчук із Леонідом Кравчуком
Антоніна Кравчук із Леонідом Кравчуком

Людмила Кучма

Дружина двічі президента України Леоніда Кучми Людмила, на відміну від попередниці, активно увійшла у традиційну сферу для перших леді – благодійність. Вона співпрацювала з ЮНЕСКО, допомагала дітям, підтримувала розвиток спорту та паралімпійський рух. Людмила Кучма привертала увагу громадськості до проблем українців, віддавала перевагу стриманому стилю одягу.

Архівні фото Людмили та Леоніда Кучми
Архівні фото Людмили та Леоніда Кучми

Катерина Ющенко

Дружина Віктора Ющенка Катерина, як і попередниця, займалася благодійною діяльністю. Без скандалів не обійшлося – усі ми пам’ятаємо недобудований проект “Лікарня майбутнього”. Катерина Ющенко одягалася найчастіше з елементами етнічних мотивів.

Катерина Ющенко воліла етнічні мотиви в одязі
Катерина Ющенко віддавала перевагу етнічним мотивам в одязі

Людмила Янукович

Ще з кінця 90-х Людмила займалася своїм благодійним фондом “Від серця до серця”, що й продовжила робити під час президентства Віктора Януковича. Запам’яталася він своїм екстравагантним стилем одягу, хоча стилісти неодноразово намагалися виправити занадто яскравий та недоречний вигляд першої леді. А фрази під час виступу на майдані “непрості апельсинки”, “американські валянки” та “батя, я стараюсь” взагалі стали крилатими. Дружина Януковича була скоріше театралкою, а й проводила під своїм патронажем культурні заходи.

Людмила Янукович
Людмила Янукович

Олена Зеленська

Дружина нинішнього президента Володимира Зеленського Олена до виборів була темною конячкою для публіки. Наразі все прояснилося завдяки численним інтерв’ю першої леді. Ми знаємо, що колись вона писала сценарії для Кварталу, а зараз Олену Зеленську можна назвати повноцінною учасницею соціально-політичного життя країни. І до повномасштабної війни перша леді прагнула покращити життя наших дітей, запровадила нове меню у шкільних їдальнях, підтримувала маленькі таланти, допомагала лікарням, була активним учасником усіх культурних заходів, брала активну участь у всіх міжнародних подіях, пов’язаних з Україною. Наразі Олена Зеленська активно допомагає потерпілим від російських окупантів українцям, займається питаннями протезуванням та лікування онкохворих дітей. А її стриманий та сучасний стиль одягу нікого не може залишити байдужим.

Нинішня перша леди України - Олена Зеленська
Нинішня перша леди України – Олена Зеленська

Источник

Оцініть статтю
MusicUkraine
Додати коментар

13 − three =

Translate »