Як постачальнику публічної закупівлі одразу отримувати оплату за товар?

0

Цього літа за ініціативою системи публічних закупівель Прозорро та Міністерства економіки в Україні з’явився новий фінансовий інструмент для здійснення угод між представниками бізнесу та державними замовниками — онлайн-платформа «Факторинг Хаб». Відтепер оплата за поставлений товар може здійснюватися не протягом більш ніж 60 днів, а одразу, після підтвердження факту поставки.

Які нові перспективи отримали представники бізнесу

Як уже було сказано, зазвичай оплата державним замовником предмета закупівлі триває щонайменше 60 днів. Даний факт може бути несуттєвим для великого та середнього бізнесу, і навпаки — вирішальним та неприйнятним — для представників малого та мікробізнесу. Настільки довгий строк оплати робить неможливим кредитування замовників та обмежує доступ до банківського кредитування оборотного капіталу. Саме через це більшість представників малого та мікробізнесу відмовлялися від участі у державних тендерах Prozorro.

Але відтепер кожен постачальник може поборотися на торгах у публічній закупівлі, оскільки має можливість скористатися безрегресним факторингом від обраного банку. Завдяки даному інструменту підприємець відпускає банку дебіторську заборгованість замовника за товар та отримує оплату одразу після підтвердження факту поставки предмета закупівлі. За вартістю це дешевше, ніж звичайне кредитування, займає значно менше часу та потребує меншої кількості документів.

Таким чином «Факторинг Хаб» відкриває ширший ринок збуту для постачальників, а також збільшує кількість потенційних учасників державних тендерів, що звісно, сприятиме більшій економії замовників, а відповідно і бюджетних коштів.

Як постачальнику скористатися послугою факторингу

Для того, щоб учасники тендера могли скористатися факторингом, замовнику (за умови, що він проводить закупівлю за власні кошти) необхідно підключитися до онлайн-платформи «Факторинг Хаб» та додати відповідну функцію до свого тендера в системі Прозоро.

Факторинг є безрегресним, а тому, на відміну від процедури оформлення кредитів, банк не вимагає від постачальника жодних застав чи гарантій, а лише бере комісію за послугу у розмірі 2% від суми договору.

Послуга факторингу від майданчика SmartTender

Звертаємо вашу увагу, що послуга факторингу від платформи «Факторинг Хаб» не є унікальною — вже певний час подібну послугу надає своїм зареєстрованим користувачам і один з найбільших торговельних майданчиків для проведення державних тендерів та комерційних торгів — SmartTender.

Для того, щоб скористатися факторингом від 5 українських банків-партнерів, користувачу достатньо зареєструватися на майданчику та відправити заявку до обраної фінансової установи. Розгляд заявки триває до 2 годин, а у випадку негативної відповіді можна спробувати звернутися до інших банків, що залишилися у списку.

Залишити коментар

Your email address will not be published.

five + ten =